Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Techem je 25 let Vaší energií

Společnost Techem oslavila v letošním roce 25 let působnosti v České republice. Za tu dobu jsme se stali jedničkou na trhu v poskytování energetických služeb a Vaším partnerem pro spravedlivé rozúčtování.

Historie nadnárodní společnosti je však mnohem delší. Založená byla Friendrichem Ottem již počátkem 50. let 20. století v německém Frankfurtu. Z původního jména firmy Gesellschaft zur Auswertung technisch chemischer Verfahren und Patente se brzy ustálil dodnes používaný název Techem. První krok k internacionalizaci znamenal vstup na sousední rakouský trh pět let od začátku Ottova podnikání v roce 1957. V následujících desetiletích pak Techem dobývá i další evropské i mimoevropské státy.   

Po pádu železné opony přichází bývalý západoněmecký Techem i do zemí bývalého východního bloku. V nově vzniklé České republice je Techem (stejně jako na Slovensku) založen na konci září v roce 1993. V oboru rozúčtování nákladů za energie a instalace měřících přístrojů v té době působí jen jedna společnost, kterou je nutné vzhledem k pozdějšímu vývoji zmínit – Byttherm s.r.o.  

Po pražské pobočce, která je zároveň i centrálou firmy, se Techem postupně rozrůstá do dalších českých a moravských měst, a vznikají regionální centra v Ostravě, Brně a Hradci Králové. V roce 1997 přibývá další středisko v Plzni a o rok později také v Uherském Hradišti, Olomouci a Mostě.

Rok 2005 znamenal pro Techem v České republice zásadní milník, jelikož firma dosáhla 1 milionu nainstalovaných přístrojů. Stejně jako ve světě, i v České republice se stala jedničkou ve svém oboru a konkurenci nechala daleko za sebou.

Dalším významnou událostí se stalo uvedení služby Techem Smart Systemu na český trh. Inovativní platforma pro včasné rozúčtování v nejvyšší kvalitě, systematický monitoring energie a vody, pravidelné sledování přístrojů a úspora energie se systémem adapterm. Komplexní služba, která svým uživatelům šetří ve stejné míře čas i peníze.

K letošnímu čtvrt stoletému výročí si Techem nadělil dárek v podobě fúze s jedním ze svých konkurentů, s již zmiňovanou společností Byttherm. Také díky tomu jsme dosáhli 2 milionů instalovaných přístrojů v téměř půl milionu domácnostech.

Výše popsané úspěchy naší firmy by se nestaly, kdyby nebylo Vás, našich klientů. Díky Vaší důvěře v naše služby jsme se mohli dál rozvíjet a růst, učit se z nezdarů a zlepšovat se v oboru rozúčtování energií a instalace měřících přístrojů. Děkujeme Vám a věříme, že i nadále zůstaneme Vašimi partnery!   

Kontakt:

Techem, spol. s r. o. · Služeb 5 · 108 00 Praha 10 - Malešice

tel.: +420 272 088 777 · e-mail: info@techem.cz · www.techem.cz